top of page

OKwasie HA

Kwas hialuronowy – organiczny związek polisacharydowy. Występuje we wszystkich tkankach naszego organizmu.

Kwas HA jest głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiada za lepkość mazi, smarowanie powierzchni stawowych, przenikanie substancji odżywczych do chrząstki. Dzięki swoim właściwościom mechanicznym chroni komórki powierzchni stawowej przed zgniataniem. W stawie kwas hialuronowy jest produkowany przez komórki zwane β-synowiocytami.

 

W okresie intensywnych ćwiczeń, gdy staw jest mocno obciążany kwas jest częściowo zużywany. Nasz organizm go utylizuje, a zdrowe komórki kaletki maziowej produkują świeży kwas HA. Z biegiem lat ta zdolność produkcji nowego kwasu zmniejsza się. Zmniejsza się również jakość, tego który jest produkowany. Dlatego podawanie do stawu świeżego kwasu HA poprawia jakość i komfort pracy stawu. Jednak najlepiej działa on w synergii z podanym dostawowo osoczem bogatopłytkowym, które stymuluje między innymi tworzenie się nowych komórek β-synowiocytów.

Stosujemy KartilAge Cross®. Jest to wysoce oczyszczony i sterylny preparat, pochodzenia niezwierzęcego o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową.
Przeznaczony do profilaktyki u osób uprawiających sporty, narażonych na kontuzje stawów (m.in. narciarstwo, snowboard, hokej, biegi, wioślarstwo, kolarstwo, tenis). Dzięki KKartilAge Cross®, stawy stają się mocniejsze i bardziej odporne na urazy i choroby.

kwas hialuronowy
Opinie pacjentów

Działa szybko i skutecznie. Miałam wcześniej wstrzykiwane inne kwasy, ale ten jest zdecydowanie najlepszy.

 

- Ola B.

5 minut po zabiegu już było lepiej. Efekt trzymał 1 rok. Ale po połączeniu  z osoczem mam już spokój 5 lat.

 

- Grześ T.

Doktor Konieczny zdecydowanie zrobił zabieg najdelikatniej. Prawie nie czułam. Rewelacja!

 

- Gosia M.

bottom of page